Przegrywanie VHS i audio

WAŻNE

Zgranie 1 płytki DVD z najlepszą jakością i sprzętową korektą obrazu tzw. przegrywanie w locie 1:1, jeśli na kasecie jest 4 godziny nagrania to cena będzie adekwatna do ilości nagranych płytek DVD.

VIDEO

Oferujemy przegranie Twoich filmów z wakacji, ślubu, komunii, chrzcin lub innych imprez rodzinnych na płytę DVD. Tak przygotowaną płytę będziesz mógł oglądać na swoim stacjonarnym odtwarzaczu DVD lub na komputerze. Wiem jak są dla Ciebie cenne te nagrania i jak zależy Ci na zachowaniu jak najlepszej jakości. Dlatego kasety odtwarzane są z profesjonalnego magnetowidu z cyfrową technologią TBC. Jak wiadomo istotne jest nie tylko to na co się nagrywa, ale również to z czego :)

Dlaczego warto dokonać takiego przegrania?

 • ponieważ płyta DVD z czasem nie traci jakości nagrania tak jak kasety
 • ponieważ płyta DVD zajmuje mniej miejsca niż kaseta VHS
 • ponieważ na płycie DVD łatwiej jest dotrzeć do wybranego fragmentu filmu
 • ponieważ płytę DVD możesz odtwarzać także w komputerze

Przegrywamy z następujących nośników:

 •  VHS
 • VHSC
 • SuperVHS
 • SuperVHSC
 • Video8
 • Hi8
 • Digital8
 • miniDV

Przegranie jest możliwe w trzech wariantach:

 • przegranie „jak leci” bez żadnych dodatkowych opcji
 • przegranie z dodaniem scen (chapter’ów) umożliwiających poruszanie się po filmie przy pomocy pilota
 • przegranie z dodaniem scen oraz wykonaniem graficznego menu umożliwiającego łatwy wybór poszczególnej sceny

AUDIO

Oferujemy przegranie Twoich nagrań audio z kaset magnetofonowych, mini dysków, kasetek DAT na płyty CD – AUDIO. Taką płytę będziesz mógł słuchać na swoim odtwarzaczu CD lub DVD oraz na komputerze. Na jednej płycie CD – AUDIO można nagrać do 80 min. materiału.

Możliwe jest przegranie „jak leci” bez podziału na utwory lub z podziałem automatycznym (znacznik jest stawiany po wykryciu 2 sekund ciszy). Na życzenie możemy wykonać podział na utwory ręcznie według opisu lub naszego wyczucia.

Możliwe jest także przegranie do formatu MP3 pozwalającego zmieścić więcej nagrań na jednej płycie. Do odtwarzania MP3 niezbędny jest sprzęt oznaczony logiem MP3 lub komputer.

Przegranie dokonywane jest z najwyższej klasy odtwarzacza kasetowego firmy AKAI na stacjonarną nagrywarkę CD firmy SONY co zapewnia najlepszą jakość.

W zależności od ilości zleceń, zgrany materiał wysyłamy do Państwa po 7 dniach od dostarczenia kaset.

Ważne informacje techniczne !!!

Na jednej płytce DVD – Video można zmieścić maksymalnie jedną godzinę nagrania w najlepszej jakości (MPEG2) bez dodatkowej kompresji.
1. Jeśli na kasecie jest 4 godziny nagrania, to taką kasetę zgrywamy na 4 płytki DVD. Liczymy za każdą rozpoczętą godzinę. Zgrywamy materiał na tzw. zakładkę, taki zgrany materiał można później wgrać do komputera i połączyć w odpowiednim programie uzyskując ciągłość nagrania.

Możemy zgrać materiał do jednego pliku (bez cięcia), nagrać go na nośnik typu Pen Drive o odpowiedniej pojemności (za dodatkową opłatą za nośnik).

2. Materiał zgrywamy z jak najlepszą jakością po to aby można było je później edytować i wykorzystywać do stworzenia profesjonalnie wyglądających filmów rodzinnych.
Dysponujemy najlepszym magnetowidem z cyfrową korekcją TBC która polepsza jakość materiału z kasety VHC, VHS-C, Video8, Hi8 gdzie ulega poprawie kolorystyka, ostrość oraz stabilizacja obrazu, urządzenie to wyciska wszystko co tylko możliwe z taśm VHS, SVHS, VHSC, SVHSC, Video8, Hi8.

3. Cały materiał dodatkowo jest korygowany przez nagrywarkę z 12bit 108 Mhz przetwornikiem analogowo cyfrowym tzw. DAC.
Materiał nagrywamy w trybie 8x wyłącznie na najlepsze pod względem jakości oraz trwałości płyty Sony AccuCORE DVD-R aby zapewnić zgodność ze starszymi odtwarzaczami DVD.
Co bardzo ważne, nie zabezpieczamy płyt przed dalszym kopiowaniem.

4. Kasety rodzinne są ogromną pamiątką, dlatego traktujemy je z niezwykłą starannością i dbałością, dlatego miedzy innymi nie odsyłamy z powrotem kaset z płytkami DVD Pocztą Polską tylko naszą sprawdzoną firmą kurierską DHL która nas nigdy nie zawiodła.

5. Na specjalne życzenie, montujemy materiał, usuwamy poważne zakłócenia, stabilizujemy kolory, wycinamy niepotrzebne sceny, dodajemy napisy, podkład muzyczny, początkowe oraz końcowe napisy, komentarze w trakcie scen zarówno głosowe jak i tekstowe, usuwamy szumy oraz korygujemy ścieżkę dźwiękową, dodajemy menu startowe i dzielimy na sceny w/g ustaleń lub automatycznie.

Pozdrawiamy i zapraszamy do skorzystania z naszych usług.